Zasady naboru
Kandydaci do zatrudnienia w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku wyłaniani są w drodze naboru na wolne stanowiska pracy, zgodnie z zasadami, o których mówi ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2020 r., poz. 265 z późn. zm.).
W służbie cywilnej może zostać zatrudniona osoba, która spełnia poniższe kryteria:
1) jest obywatelem polskim;
2) korzysta z pełni praw publicznych;
3) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
4) posiada kwalifikacje wymagane na dane stanowisko pracy (określone w ogłoszeniu);
5) cieszy się nieposzlakowaną opinią.
Regionalny Dyrektor upowszechniając informacje o wolnych stanowiskach pracy, wskazuje za zgodą Szefa Służby Cywilnej stanowiska, o które poza obywatelami polskimi, mogą ubiegać się obywatele Unii Europejskiej oraz obywatele innych państw, którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Prawo do informacji o wolnych stanowiskach pracy w służbie cywilnej ma każdy obywatel, a nabór do służby cywilnej jest otwarty i konkurencyjny. Oznacza to, że Regionalny Dyrektor ma obowiązek upowszechnić informację o wolnych stanowiskach pracy poprzez umieszczenie ogłoszenia o naborze w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Biuletynie Informacji Publicznej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku oraz w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Urzędu – tablica informacyjna na II piętrze przy pok. 2 (sekretariat).
Procedura naboru
Zasady naboru na wolne stanowiska pracy w służbie cywilnej w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku zostały określone w Zarządzeniu wewnętrznym nr 46/2015 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku z dnia 08 września 2015 r. w sprawie sposobu przeprowadzania naboru na wolne stanowiska pracy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.
Zgodnie z procedurą dokumenty aplikacyjne złożone na wolne stanowisko pracy, które spełniają wymagania niezbędne oraz formalne zamieszczone w ogłoszeniu biorą udział w kolejnym etapie procedury naboru. Kolejnym etapem naboru jest test wiedzy jednokrotnego wyboru. Test jest kodowany, zaś jego rozkodowanie następuje po ostatecznym zliczeniu wszystkich punktów. Warunkiem zaliczenia testu wiedzy i dopuszczenia do następnego III etapu naboru - testu kompetencyjnego i rozmowy kwalifikacyjnej z komisją jest uzyskanie wymaganej liczby punktów (50% + 1 pkt). Zapraszanych jest 5 kandydatów spełniających wymagania niezbędne oraz w największym stopniu spełniających wymagania dodatkowe, którzy uzyskali największą liczbę punktów w teście wiedzy.
Ostateczną decyzje o zatrudnieniu kandydata podejmuje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku.
Jeżeli w ciągu 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z osobą wyłonioną w drodze naboru istnieje konieczność ponownego obsadzenia tego samego stanowiska pracy, Regionalny Dyrektor może zatrudnić na tym samym stanowisku inną osobę spośród najlepszych kandydatów, spełniających wymagania niezbędne oraz w największym stopniu spełniających wymagania dodatkowe, wymienionych w protokole tego naboru.
Wszyscy kandydaci, którzy złożyli dokumenty, mogą je odebrać w terminie 3 miesięcy od daty zakończenia naboru. Po tym terminie dokumenty zostaną zniszczone. Kandydaci aplikujący na wolne stanowiska pracy w ramach procedury naboru mogą uzyskać informacje dotyczącą indywidualnych wyników uzyskanych w toku naboru na stanowisku ds. kadr i szkolenia (pok. 14 - baszta) po okazaniu dowodu tożsamości.
Informacji udziela:
Joanna Anastaziuk
tel. 85 740-69-81 wew. 38
e-mail: joanna.anastaziuk.bialystok@rdos.gov.pl